אודות תזונה נבונה

תזונה נבונה היא שיטת הדרכה ויעוץ שנותנת מענה מקצועי לאלו הסובלים מהתמכרות לסוכר, ואכילה כפייתית. שיטת תזונה נבונה פותחה ע"י ציפי ליבנה, אחות מוסמכת עם עשרות שנים של ניסיון בתחום, ומבוססת על מדעי המוח, מחקרים שנעשו בתחום ההתמכרות לאוכל ושיטות טיפול המקובלות בעולם. תזונה נבונה מאפשרת לחברייה להיגמל מסוכר ומאכלים ממכרים תוך הבנה עמוקה של השפעת האוכל על הגוף והמוח וקבלת כלים חדשים לאימוץ הרגלי חיים בריאים. 

תזונה נבונה מאפשרת לחיות בגוף במידה הנכונה ובראש נקי מהמחשבות האין-סופיות סביב האוכל דיאטות, משקל ודימוי גוף.

תזונה נבונה מספקת יעוץ אישי, סדנאות קבוצתיות והרצאות לקהלים שונים בכל הארץ וגם דרך האינטרנט, הקליניקה של ציפי ליבנה ממוקמת במצפה נטופה בגליל התחתון. 

אודות ציפי ליבנה

ציפי ליבנה, מייסדת תזונה נבונההיא אחות מוסמכת בעלת תואר ראשון בסיעוד ותואר שני במנהל עסקים, מומחית להתמכרות לאוכל וחברה במועצת המנהלים של The Food Addiction Institute, USA. ציפי בעלת ניסיון רב שנים בליווי אישי של רבים בתהליך גמילה מסוכר ואכילה כפייתית, בנוסף היא מעבירה סדנאות קבוצתיות (גם דרך האינטרנט!) ומרצה על תזונה נבונה והתמכרות לאוכל לקהלים רבים כולל צוותים רפואיים ברחבי הארץ ובעולם.

ציפי מתגוררת במצפה נטופה, נשואה עם ארבעה ילדים ושני נכדים מקסימים. 

אני הייתי כזאת. ידעתי מה לאכול כדי להיות בריאה ובכל זאת המשכתי לזלול ולהשמין, עד שהבנתי מה הבעיה האמיתית שלי – הייתי מכורה לאוכל ובמיוחד לסוכרים. מאז ומתמיד אהבתי לאכול ובמיוחד אהבתי מתוק. לא יכולתי לעבור קיוסק ברחוב בלי לחשוב מה יש לו למכור לי ומה פירסמו לאחרונה בטלויזיה.

לא הייתי ילדה שמנה במיוחד אבל דימוי הגוף שלי היה נמוך מאד ובעקבות זאת תמיד הרגשתי שיש לי גוף מכוער ושמן יותר מהבנות הסובבות אותי. בתור ילדה ונערה הייתי "ג'אנק פוד ג'אנקי" – עם השנים האהבה הזאת לג'אנק יצאה מכלל שליטה; השמנתי מאד ונהייתי אומללה.

כאחות מוסמכת, רכשתי ידע רב על תזונה נכונה ואורח חיים בריא, ולמרות זאת, את כל הידע הנפלא הזה לא יכלתי ליישם על עצמי. מבחוץ הייתי אישה מצליחה עם קריירה, בית ומשפחה, אך מבפנים הרגשתי תסכול רב וכשלון מוחלט. הבטחתי לעצמי כל בוקר שמתחילים דיאטה והאשמתי את עצמי כל ערב על כך שאני חלשת אופי וחסרת כח רצון. חשבתי שמשהו לא בסדר איתי אך לא הבנתי מה.

ניסיתי שיטות רבות והוצאתי לא מעט כסף כדי לרדת במשקל– דיאטות, טיפול נפשי, רפואה משלימה, חדרי כושר ועוד. חלק מהניסיונות עזרו לזמן מוגבל, חלק לא עזרו בכלל. נכשלתי שוב ושוב בדבר שרציתי יותר מכל – לרדת במשקל. שקלתי מעל 80 ק"ג והייתי מיואשת מעצמי.

כששמעתי לראשונה את המושג "התמכרות לאוכל", משהו בתוכי אמר – "כן! זאת אני!" הבנתי שאני מכורה למתוקים, כמו שאחרים מכורים לסמים, אלכוהול, והימורים. לא הייתי חלשת אופי, פשוט סבלתי מבעיה שמשותפת לאנשים רבים. כשגיליתי זאת יכלתי להתמקד בגמילה והחלמה, מאז ירדתי 15 ק"ג ואני שומרת על אותה המידה בבגדים כבר שנים רבות. מאישה שחיה בתיסכול מתמיד, הפכתי לאישה שאוכלת בשפיות ואוהבת את עצמה ואת גופה.

הוצאתי לחלוטין מהתפריט את ה"אבקות הלבנות" (סוכרים, קמחים ועמילנים מעובדים) ובמקביל אימצתי תכנית החלמה לחיים. בהיותי אחות, חקרתי ולמדתי רבות על התהליכים מאחורי ההתמכרות ולמדתי מהמומחים המובילים בעולם בתחום. במשך 20 שנים עזרתי לעשרות אנשים שמכורים כמו שהייתי ועם הזמן פיתחתי את שיטת הטיפול תזונה נבונה במטרה להעניק פתרון מקצועי ואמיתי לכל החיים לסובלים מבעיית ההתמכרות.

בנוסף, אני פועלת רבות בקרב הציבור הרחב ומדריכה צוותים רפואיים על האופי הממכר של התזונה המודרנית ומה ניתן לעשות בעניין. למידע נוסף על הרצאות וסדנאות. אני מזמינה אותך לתת לעצמך את המתנה הגדולה ביותר – הזדמנות לחיות אחרת, לחיות בחופש ובשלום עם האוכל ועם עצמך. למידע נוסף על הטיפול בשיטת תזונה נבונה

DSC_8898