מה היא "שיטת ה- י.ע.ד"?

שיטת ה -י.ע.ד. פותחה ע"י ציפי ליבנה, אחות מוסמכת ומומחית להתמכרות לסוכר. היא מבוססת על מדעי המוח, המחקרים בתחום ההתמכרות לאוכל ושיטות טיפול המקובלות בעולם. בתכנית לפי שיטת היעד ישנם שלושה שלבים שיעזרו לכם להיגמל מסוכרים, קמחים, ומאכלים ממכרים אחרים.

אפשר להגיע ליעד ולחיות במשקל בריא ובראש חופשי י.ע.ד הם ראשי תיבות לשלושת השלבים: ידע, עמודים ודפוסי חשיבה ופעולה

ידע: בשלב הראשון נבנה את היסודות ונתחיל להתייחס לאוכל אחרת ממה שהייתם רגילים. תלמדו מהי השפעת הסוכר ומאכלים שונים על המוח והגוף. 

עמודים: תקבלו סט של ארבעה כללים שישמרו עליכם מאכילה ממכרת אם אתם תשמרו עליהם. אלו ארבעת עמודי התווך של תכנית האכילה.  

אחרי שהבנתם מה זה סוכר וקמח, למה הם לא טובים לכם, על אלו כללים אתם צריכים לשמור ואיך בדיוק לאכול, אתם תקבלו כלים איך להמשיך בדרך הזו ואיך לשמר אותה לכל החיים.  תבינו איזה פעאת השינוי החשיבתי שמתרחשת ואת ההרגלים החדשים ששומרים על משקל גוף בריא וראש שקט וחופשי ממחשבות אובססיביות סביב האוכל.  

הלקוחות שלי יורדים במשקל וההרזיה היא משנית למטרה העיקרית של חיי חופש באוכל. בשיטה הזו לא רעבים. הלקוחות שלי מרגישים מסופקים עם הרבה אוכל בריא ומזין. 

התהליך בשיטת ה-י.ע.ד. מראה לכם את הדרך לחיות חיים בגוף במידה הנכונה ובראש נקי מהמחשבות האין-סופיות סביב האוכל דיאטות, משקל ודימוי גוף.

ניתן לעבור תהליך דרך יעוץ אישי, בתהליך פרטי זוגי ייחודי עם בן/בת הזוג, ובסדנאות קבוצתיות שנערכות במקומות שונים בארץ ודרך האינטרנט. 

אודות ציפי ליבנה

אני אחות מוסמכת בעלת תואר ראשון בסיעוד, תואר שני במנהל עסקים ואני בוגרת קורס הכשרה בשיטת 12 הצעדים של "עמותת הדרך" והרשות למלחמה בסמים ואלכוהול.

בשבע שנים האחרונות אני לומדת וחוקרת לעומק את הנושא של התמכרות לסוכר/אוכל ונסעתי לחחו"ל ללמוד מהמובילים בעולם שמטפלים מקצועית בהתמכרות לסוכר/אוכל.

אני חברה במועצת המנהלים של The Food Addiction Institute, ארגון בינלאומי שמטרתו לספק לאנשי מקצוע ולציבור הכללי מידע והמדע העדכני על ההתמכרות לאוכל. 

יש לי מעל 20 שנות נסיון בליווי אנשים רבים בתהליך גמילה מסוכר ואכילה כפייתית. בשנת 2018 החלטתי להקדיש את חיי לנושא חשוב זה ולעסוק במשרה מלאה בלעזור לאחרים להשתחרר מהשעבוד לסוכר/אוכל.

פיתחתי דרך ברורה ושיטתית לגמילה מסוכרים ובצקים שנקראת "שיטת ה- י.ע.ד". אני עורכת סדנאות קבוצתיות (גם דרך האינטרנט), ומלמדת יחידים וזוגות  את "שיטת הי.ע.ד." כדרך חדשה לחיות במשקל בריא ובראש חופשי. 

אני מרצה על ההתמכרות לסוכר ו"אכילה נבונה"  לקהלים רבים כולל צוותים רפואיים ברחבי הארץ ובעולם.

הבית והקליניקה שלי נמצאים במצפה נטופה, מקום יפה בגליל התחתון.  אני נשואה באושר ליונה, מאמן ריצה שכבר רץ 14 מרתונים (עד כה), התברכתי בארבעה ילדים וכלה, ושני נכדים מקסימים. 

כן, אני מבינה איך זה כי הייתי שם. אני אחות, ידעתי מה לאכול כדי להיות בריאה ובכל זאת המשכתי לזלול ולהשמין, עד שהבנתי מה הבעיה האמיתית שלי – הייתי מכורה לאוכל ובמיוחד לסוכרים. מאז ומתמיד אהבתי לאכול ובמיוחד אהבתי מתוק. לא יכולתי לעבור קיוסק ברחוב בלי לחשוב מה יש לו למכור לי ומה פירסמו לאחרונה בטלויזיה.

לא הייתי ילדה שמנה במיוחד אבל דימוי הגוף שלי היה נמוך מאד ובעקבות זאת תמיד הרגשתי שיש לי גוף מכוער ושמן יותר מהבנות הסובבות אותי. בתור ילדה ונערה הייתי "ג'אנק פוד ג'אנקי" – עם השנים האהבה הזאת לג'אנק יצאה מכלל שליטה; השמנתי מאד ונהייתי אומללה.

כאחות מוסמכת, רכשתי ידע רב על תזונה נכונה ואורח חיים בריא, ולמרות זאת, את כל הידע הנפלא הזה לא יכלתי ליישם על עצמי. מבחוץ הייתי אישה מצליחה עם קריירה, בית ומשפחה, אך מבפנים הרגשתי תסכול רב וכשלון מוחלט. הבטחתי לעצמי כל בוקר שמתחילים דיאטה והאשמתי את עצמי כל ערב על כך שאני חלשת אופי וחסרת כח רצון. חשבתי שמשהו לא בסדר איתי אך לא הבנתי מה.

ניסיתי שיטות רבות והוצאתי לא מעט כסף כדי לרדת במשקל– דיאטות, טיפול נפשי, רפואה משלימה, חדרי כושר ועוד. חלק מהניסיונות עזרו לזמן מוגבל, חלק לא עזרו בכלל. נכשלתי שוב ושוב בדבר שרציתי יותר מכל – לרדת במשקל. שקלתי מעל 80 ק"ג והייתי מיואשת מעצמי.

כששמעתי לראשונה את המושג "התמכרות לאוכל", משהו בתוכי אמר – "כן! זאת אני!" הבנתי שאני מכורה למתוקים, כמו שאחרים מכורים לסמים, אלכוהול, והימורים. לא הייתי חלשת אופי, פשוט סבלתי מבעיה שמשותפת לאנשים רבים. כשגיליתי זאת יכלתי להתמקד בגמילה והחלמה, מאז ירדתי 15 ק"ג ואני שומרת על אותה המידה בבגדים כבר שנים רבות. מאישה שחיה בתיסכול מתמיד, הפכתי לאישה שאוכלת בשפיות ואוהבת את עצמה ואת גופה.

הוצאתי לחלוטין מהתפריט את ה"אבקות הלבנות" (סוכרים, קמחים ועמילנים מעובדים) ובמקביל אימצתי תכנית החלמה לחיים. בהיותי אחות, חקרתי ולמדתי רבות על התהליכים מאחורי ההתמכרות ולמדתי מהמומחים המובילים בעולם בתחום. במשך 20 שנים עזרתי לעשרות אנשים שמכורים כמוני ועם הזמן פיתחתי את שיטת ה-"י.ע.ד." במטרה להעניק פתרון מקצועי ואמיתי לכל החיים לסובלים מבעיית ההתמכרות לסוכר/אוכל.

בנוסף, אני פועלת רבות בקרב הציבור הרחב וצוותים רפואיים על האופי הממכר של התזונה המודרנית ומה ניתן לעשות בעניין. 

אפשר לחיות אחרת, לחיות בחופש ובשלום עם האוכל ועם עצמכם. יהיה הכבוד שלי להיות זאת שתראה לכם איך. זאת השליחות שלי. 

DSC_8898