כמה ספרים שאני ממליצה לכם לקרוא

Fat Chance : The Hidden Truth About Sugar, Obesity and Disease

By Robert H. Lustig

הספר הזה היה מהראשונים שקראתי כשהתחלתי את מסע הלימוד שלי על השפעת של הסוכר ופחמימות לבנות על הגוף והמוח. ד"ר לוסטיג מפורסם מאד כאחד ה"לוחמים" שמתריע על הנזקים והרעילות של הסוכר במזון. הוא אחד הגיבורים שלי.

ההרצאה שלו ביוטיוב  Sugar : The Bitter Truth  קבל מליוני צפיות ופוקח עיניים.

אני ממליצה לכל אחד לקרוא את הספר ולצפות בסרטון

The End of Overeating : Taking control of our insatiable appetite

By David Kessler

ד"ר קסלר הוא רופא שהיה מהמובילים במאבק נגד תעשיית הטבק בארה"ב מטעם ה-FDA. בספר זה, קסלר מספר אודות תעשיית המזון ואיך הם עושים עלינו מניפולציות כדי להשפיע על בחירות המזון שלנו ולגרום לנו לאכול יותר.

עוד גיבור במאבק נגד מאכלים שמזיקים לבריאותינו.

By Vera Tarman 

ד"ר ורה טרמן היא המנהלת הרפואית של מרכז הגמילה הידועה ומכובדת "רנסנט" בטורונטו, קנדה. ד"ר טרמן פתחה תכנית מיוחדת לגמילה מהתמכרות לאוכל והספר שלה מסביר היטב את התופעה ומביא את המדע והמחקרים הכי עכשויים בתחום עם הרבה דוגמאות להמחיש את הנושאים השונים.

זו המהדורה השניה לספר. ממליצה בחום

ood Calories, Bad Calories : Fats, Carbs, and the Controversial Science of Diet and Health

By Gary Taubes

גרי טאובס הוא עיתונאי עתיר פרסים שהתחיל להתעניין בהשפעת המזון המודרני ונכנס לעניין בכל הכח. נהניתי מאד מהספר הזה.

Addictive Thinking

Rabbi Abraham J. Twerski

הרב אברהם טברסקי מפורסם מאד בעולם הטיפול בהתמכרויות. בספר “המחשבה ההתמכרותית" הרב מתאר את תהליכי החשיבה המאפיינים את האנשים שסובלים מהתמכרויות, והוא מגלה איך החשיבה מסוג הונאה עצמית יכולה לפגוע בדימוי העצמי ולאיים על ההחלמה של מכורים למיניהם, ואיך להתמודד איתה.

אמנם, הספר נכתב לפני שנים רבות אך הוא רלוונטי גם היום לכל המכורים כולל מכורים לאוכל.  

כמה סרטים שכדאי לכם לראות

That Sugar Film

By Damon Dameau

דיימון גמו מאוסטרליה עשה ניסוי על עצמו בדומה למורגן ספרלוק בסרט "לאכול בגדול" רק שהוא לא אכל מקדונלדס ולא ג'אנק פוד בכלל. גמו הקפיד לצרוךאת הכמות הממוצעת ליום של סוכר הממוצעת באוסטרליה ( 40 כפיות ביום) דרך סוכרים נסתרים ומאכלים "בריאים" כמו דגני בוקר למיניהם, יוגורטים דל שומן, וכל מה שאפשר למצוא בחנויות הטבע המקומיות.

צפו בסרט לראות מה קרה לדיימון אחרי חודשיים במסע הסוכר שלו – זה די מבהיל. הסרט מעניין, פוקח עיניים וגם משעשע. הסרטון על השפעת הסוכר בדף הפייסבוק שלי לקוח מהסרט הזה.

וגם, כמה קישורים חשובים

אכלני יתר אנונימיים ישראל הינה תכנית 12 צעדים אשר מזמינה כל מי שרוצה להפסיק לאכול באופן כפייתי לבוא ולמצוא קבוצה של אנשים שסובלים מבעיה משותפת ועושרים אחד לשני להחלים

גריישיט הינה חברותא של 12 צעדים נוספת אשר דוגלת בגישה מובנית כדי להחלים מההתמכרות לאוכל. או. אי. וגרישיט הם שתי גישות שונות של עבודת 12 הצעדים כדי להתגבר על ההתמכרות לאוכל.

העמותה הזאת הוקמה במטרה לספק מידע עבור הציבור הכללי וגם אנשי מקוע אודות ההתמכרות לאוכל. יש שם המון מידע חשוב ורלוונטי למי שמתעניין בתחום כולל אנשי מקצוע מכל התחומים.